«Хороші друзі дістаються тому, хто сам уміє бути хорошим другом», - Нікколо Макіавеллі.

Хороші друзі дістаються тому, хто сам уміє бути хорошим другомІталійський мислитель Ніколо Макіавеллі ще 500 років тому вважав політику «досвідченої наукою», яка пояснює минуле, керує сьогоденням і здатна прогнозувати майбутнє.

Правила і техніки, про які автор пише в одній зі своїх книг «Принц» (або «Государ»), актуальні і сьогодні. Макіавеллі писав, що удача, великий спадок і зв'язки можуть допомогти стати успішним політиком.

Для того щоб зберегти владу, Макіавеллі радив: «Головною небезпекою для нової влади є сильні і знатні. Саме вони найбільше втрачають при зміні правителя. Важливо точно знати міру, приборкуючи опозицію, а надійніше її винищити: за мале зло людина постарається помститися, а після великої образи вже не матиме на це сил. У збереженні влади важлива профілактика: не давати ніякої партії посилитися і запобігати замаху сусідів.»

Відомі серіали ( «Картковий будинок», «Тоні Сопрано» або «Гра престолів») використовують схожих героїв Макіавеллі.

Деякі вважають, що Макіавеллі - перший чесний учитель для нечесних політиків. А може Макіавеллі писав саме для чесних політиків і хотів їх попередити?

Приходь до Академії і ти дізнаєшся багато нового і корисного.

Оставьте комментарий
*:


Введите код с картинки:
 
Відправляючи форму, я даю згоду на обробку персональних даних.
* — Поля, обязательные для заполнения