Офіційна зарплата та пенсія народного депутата України

Офіційна зарплата і пенсія народного депутата УкраїниЯка офіційна зарплата депутата Верховної Ради? Чи велика пенсія у депутата? Давайте спробуємо розібратися.

7 грудня 2017 року Верховна Рада прийняла постанову про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України. Постанова передбачає - установити розмір посадових окладів народних депутатів України на рівні посадових окладів членів Кабінету Міністрів України, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на перше січня календарного року (з 1 січня 2018 року - 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні, з 1 липня - 1841 (одна тисяча вісімсот сорок одна) гривня, з 1 грудня - 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна гривня).

Оклад голови Ради збільшений до 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (в даний час це 21,1 тисячі гривень), голів комітетів і фракцій (груп) - до 10,6 мінімумів (18,7 тисячі гривень), членів комітетів - до десяти таких мінімумів (17,6 тисячі гривень). Тобто, депутатська ставка тепер становить 17 620 гривень.

Однак зарплата депутатів - це не тільки оклад. Різні премії і надбавки дають істотну надбавку, і зарплата може доходити до 60 тисяч гривень. Оскільки народні депутати мають право на безкоштовний проїзд у всіх видах транспорту, кожному з них можна наїздити на місяць на 7,5 тисяч гривень, або на 90 тисяч на рік.

Витрати на житло в Києві для іногородніх депутатів покриваються з бюджету з розрахунку 650 гривень на добу. Сума компенсації за оренду квартири чи проживання в готелі для одного нардепа становить 237 тисяч гривень на рік. Також з бюджету частково покриваються депутатські витрати на утримання приймалень (167 гривень в місяць) і оренду приміщень для зустрічей з виборцями. 800 гривень на місяць - допустимі витрати на відрядження для помічників.

Поряд з цим місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата - 25 таких же прожиткових мінімумів - близько 44 тисяч гривень на місяць.

Оставьте комментарий
*:


Введите код с картинки:
 
Відправляючи форму, я даю згоду на обробку персональних даних.
* — Поля, обязательные для заполнения