Закон України “Про статус народного депутата України”

Закон України “Про статус народного депутата України”Народний депутат відповідальний за свою депутатську діяльність перед Українським народом як уповноважений ним представник у ВРУ. У своїй діяльності народний депутат України повинен завжди зберігати власну гідність та дотримуватися загальновизнаних моральний норм, а також поважати честь і гідність інших народних депутатів, службових та посадових осіб і громадян.

Академія Помічника Народного Депутата (АПНД) рекомендує всім майбутнім помічникам депутатів вивчити чотири базових закони, для того щоб розуміти «правила гри» у Верховній Раді України. Конституція України, Закон «Про Регламент Верховної Ради України», Закон «Про статус народного депутата України» та Закон «Про комітети Верховної Ради України» - це Ваша таблиця множення.

Давайте розберемо Закон «Про статус народного депутата України». Цей Закон визначає статус (права, обов'язки і відповідальність) народного депутата у Верховній Раді України та за її межами, встановлює соціальні та правові гарантії здійснення народним депутатом України своїх депутатських повноважень. Зупинимося лише на деяких пунктах цього Закону. З самим Законом Ви можете ознайомитися на сайті Верховної Ради України перейшовши за посиланням: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2790-12

Народний депутат України є обраний відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" представник Українського народу у Верховній Раді України і уповноважений ним протягом строку депутатських повноважень здійснювати повноваження, передбачені Конституцією України та законами України.

Повноваження народного депутата починаються після складення ним присяги на вірність Україні перед Верховною Радою України з моменту скріплення присяги особистим підписом під її текстом. Повноваження народного депутата припиняються з моменту відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання.

Народний депутат України має право законодавчої ініціативи, яке реалізується у формі внесення до Верховної Ради України:
1) проекту постанови;
2) законопроекту;
3) іншої законодавчої пропозиції.

Народний депутат України НЕ має права:
1) бути керівником центрального органу виконавчої влади, членом Кабінету Міністрів України;
2) мати інший представницький мандат чи одночасно бути на державній службі;
3) обіймати посаду сільського, селищного або міського голови;
4) займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком наукової, викладацької та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від виконання обов'язків народного депутата час;
5) залучатись як експерт органами у кримінальному провадженні, а також займатися адвокатською діяльністю;
6) входити до складу правління, керівництва чи ради підприємства, установи, організації, що має на меті одержання прибутку.

Народний депутат у порядку, встановленому законом бере участь:
1) у засіданнях Верховної Ради України;
2) у роботі комітетів, тимчасових спеціальних комісій, тимчасових слідчих комісій, утворених Верховною Радою України;
3) у роботі депутатських фракцій (груп);
4) у роботі над законопроектами, іншими актами Верховної Ради України;
5) у парламентських слуханнях;
6) виконує доручення Верховної Ради України та її органів;
7) звертається із депутатським запитом або депутатським зверненням до Президента України, Кабінету Міністрів України, органів Верховної Ради України, керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності у порядку, передбаченому цим Законом і законом про регламент Верховної Ради України.

Народний депутат постійно підтримує зв'язки з виборцями у порядку, встановленому законом. Народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах, зобов'язані підтримувати зв'язок з виборцями своїх округів. Народні депутати, обрані в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, здійснюють зв'язок з виборцями, які мешкають на території України, у порядку персонального представництва, визначеному депутатськими фракціями (групами) Верховної Ради України відповідно до закону.

Народний депутат відповідно до закону розглядає звернення виборців, а також від підприємств, установ, організацій, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, вживає заходів для реалізації їх пропозицій і законних вимог, інформує виборців про свою депутатську діяльність під час особистих зустрічей з ними та через засоби масової інформації.

Народний депутат відповідальний за свою депутатську діяльність перед Українським народом як уповноважений ним представник у Верховній Раді України.

У своїй діяльності народний депутат України повинен завжди зберігати власну гідність та дотримуватися загальновизнаних моральний норм, а також поважати честь і гідність інших народних депутатів, службових та посадових осіб і громадян; утримуватись від дій, заяв та вчинків, що компрометують його самого, виборців, Верховну Раду України, державу.

Неприпустимим є використання народним депутатом свого депутатського мандата всупереч загальновизнаним нормам моралі, правам і свободам людини і громадянина, законним інтересам суспільства і держави.

Народний депутат не повинен використовувати депутатський мандат в особистих, зокрема корисливих, цілях.

Це тільки невелика частина цього Закону. В АПНД ми з задоволенням поділимося з Вами інформацією, і у Вас буде повне розуміння, чим займаються народний депутат і його помічники. Приходь до Академії на триденний політичний інтенсив і відкривай перед собою нові горизонти.

Оставьте комментарий
*:


Введите код с картинки:
 
Відправляючи форму, я даю згоду на обробку персональних даних.
* — Поля, обязательные для заполнения